V Ostravě se uskutečnila vernisáž výstavy

V prostoru Městské knihovny u mostu Miloše Sýkory se dne 26. listopadu konala vernisáž výstavy spojená s křtem knížky pojendávající o názvosloví Ostravy. Vernisáže se zúčastnil proděkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity doc. Jan Malura, vítkovická kronikářka p. Kočířová a několik desítek dalších návštěvníků a zájemců o příběhy, které se skrývají za názvy míst. Knížka Paměť města – názvy míst vyšla v malém nákladu a je již téměř rozebraná, plánujeme ale dotisk v dalších letech.

Křest knížky Paměť města - názvy místKřest knížky Paměť města – názvy míst – vlevo dr. David, uprostřed p. Kočířová, vedle ní doc. Malura

Vernisáž výstavyVernisáž výstavy

Vernisáž výstavyVernisáž výstavy – hlavní autor dr. Jaroslav David vpravo

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.